• Ostrov Ischia

Nabídka výletů

Okružní jízda kolem ostrova

Ischie, největší ostrov v Neapolském zálivu, bohatý na historii, zajímavé památky, kostely a proslavený díky vývěru mnoha termálníh vod. Okružní jízdá Vám umožní poznat charakteristická místa s vyhlídkami a přírodní krásy, které bychom jinde těžko hledali. Během jízdy bude krátká přestávka na opravdové italské kapučíno (cca 2,50€), zastávka v Sant´Angelu – bývalé rybářské sídlo. Ochutnávka likérů: limoncella, meloncella, rucola pro odvážné i něco více s možností zakoupení. Hned po snídani nebo odpoledne si Vás vyzvedne průvodce v blízkosti Vašeho hotelu.

Doba trvání výletu: cca 4 hodiny

Pompeje/Vesuv

pompeje

V brzkých ranních hodinách transfer do přístavu a nalodění na trajekt v 6:40h. Příjezd na pevninu do Neapole. V programu 2-2,30h prohlídka s výkladem po archeologickém objektu. Přestávka na oběd – turistické menu cca do 15€. Výstup na Vesuv z kóty 1.000m.n.m. – cca 3.000 kroků tam a zpět. Možnost nahlédnutí do kráteru o průměru 600m a hloubky až 200m. Návrat do hotelu cca kolem 19h.

Doba trvání výletu: cca 8 hodin

Amalfitánské pobřeží – autobusem

amalfitanske pobrezi

Sorrento: překrásné městečko ukryté v nádherné přírodě, vystavené na skaliscích nad mořem. Úzké uličky, malé obchůdky nabízející řemeslnické výrobky dřeva, výrobu olivového oleje, symbolem jsou Sorrentské citrony. Dechuberoucí vyhlídky na křišťálové moře – to vše a ještě mnohem více charakterizuje okolí a samotné městečko. Amalfi: bývalé sídlo biskupů a jedna ze čtyř slavných námořních republik. Právě zde vynalezl Flavio Gioia buzolu. Nejznámější památkou je chrám – Dumo di S. Andrea. Dále slavné pro výrobu papíru. Ravello: město Richarda Wagnera, nachází se ve výšce 315m.n.m. na pohoří hor Lattari. První osídlení v 6. st. n.l. Římany. Odjezd v brzkých ranních hodinách cca v 6h od hotelů, odpolouváme trajektem cca 6:30h.

Doba trvání výletu: cca 8 hodin

Bájný ostrov Capri

capri

Capri je fascinující a romantický ostrov (cca 11km²) z doby antické, již římský císař Augustus a po něm tiberius si tento ostrov oblíbili a zvolili pro svůj pboyt. Výlet na ostrov Capri je jedinečná příležitost pro prohlídku toho, co mnozí považují za jeden ze sedmi divů světa. Příjezd na Capri po cca hodinové plavně, přeprava minibusy z přístavu Marina Grande na Anacapri. Prohlídka Villy S. Michele s nádherným parkem, prohlídka kostelíčka S. Michele – známého pro svoji majolikovou podlahu. Přestávka na oběd a přejezd do centra ostrova obce Caqpri na prohlídku známého náměstíčka „La Piazzetta“, procházka do veřejného parku a odtud pohádkové výhledy na skalnaté obry „Faraglioni“ a nejkrásnější uličku vystavěnou do mohutných skal „Via Krupp“.

Doba trvání výletu: cca 8-9 hodin

Giro x Cantine – okruh po vinných sklepech

Dopoledne zaměřené na objevení antických tradicí výroby vína a ischitánské kulinářství. Mezi různými ischitánskými tradicemi – tou nejstarší je určitě produkce vína, zvláště Ischia Bianco Biancolella a FRorastera. Toto dopoledne bude věnované návštěvě několika typických sklepů, některé ze 16. st. vytesané do zeleného tufu. Budeme společně se zemědělci, kteří nám představí všechny techniky antické i současné produkce. Odjezd od hotelu bude mezi 9:30 – 10:00,h, navštívíme 3 sklepy, které se nacháhí mezi Serrarou Fontanou a Panzou. V každém sklípku bude ochutnávka vína a typických místních specialit. Vždy za doprovodu živé hudby.

Doba trvání výletu: cca 4 hodiny

Monte Epomeo a muzeum

monte epomeno

Sportovně laděný výlet přírodou Ischie, nenáročný. Ráno po snídani transfer z hotelu a odvoz do nadmořské výšky cca 600m. Odtud výstup na nejvyšší vrchol ostrova Monte Epomeo 787m. Krásné vyhlídky z vrcholu na celý ostrov. Poté sestup stejnou cestou a transfer do Muzea – moderní dům vytesaný do tufu. Návrat do 13:00 na hotel.

Doba trvání výletu: cca 4 hodiny

Večerní posezení u vína

Po večeři transfer do klasického ostrovního sklípku, vytesaného do tufu a vystaveného z lavovotufového kamena. %Ceká Vás nezapomenutelný večírek plný zábavy, celý večer Vás budou obveselovat místní hudebník a český doprovod. Poslech klasické napoletánské hudby, během večedra Vám bude nabídnuto občerstvení a neomezená konzumace domácího vína. Po ukončení cca v půlnoci – transfer do hotelu.

Doba trvání výletu: cca 3-4 hodiny

Koupací výlet – lodička

Sraz účastníků v přístavišti v cca 9:00h. V programu okruh kolem ostrova, koupání v čarokrásných zátokách s obědem a nápoji.

Doba trvání výletu: cca 6 – 8 hodin

Pěší procházka po historické Neapoli

napoli

V ranních hodinách transfer od hotelu, nalodění na trajekt v cca 6:30h. Příjezd do Neapole na molo Porto Massa, odtud procházka k hlavnímu kostelu Svatého Gennara, dále po známe uličce Spaccanapoli (ulička betlémů, rozděluje Neapol na dvě části), návštěva kláštera Svaté Kláry – možnost prohlídky klášterních zahrad, vstupné cca 5€, přestávka na Napoletánskou pizzu na náměstí Gesú  Nuovo. nakupování na hlavní obchodní třídě Via Toledu. Prohlídka nejkrásnějšího náměstí Plebiscito, baziliky Svatého Františka, výklad o Královském paláci a divadlu San Carlo. Prohlídka skleněné galerie Umberto I., poté hrad Maschio Angioino – 3. královská rezidence rodu Anjou. Dále radniční náměstí, s pohledem na archeologické vykopávky. Zpět trajektem v cca o 14h.

Doba trvání výletu: cca 6 hodin

Zámek Caserta a Neapol

Caserta

V ranních hodinách transfer od hotelu, nalodění na trajekt v cca 6:30h. Příjezd do Neapole na molo Porto Massa, odtud transfer autobusem k zámku Casserta – sídlo rodu Bourbonů – Karla III., vybudován v 17. st., prohlídka královských komnat a královského parku. Prohlídka nejkrásnějšího náměstí Plebiscito, baziliky Svatého Františka, výklad o Královském paláci a divadlu San Carlo. Prohlídka skleněné galerie Umberto I., poté hrad Maschio Angioino – 3. královská rezidence rodu Anjou. Volno a nakupování. Zpět trajektem kolem 16/17h.
Doba trvání výletu: cca 8-9 hodin.

Aragonský hrad a Ischia Ponte nebo pramen Nitrodi

aragorn

Hned po snídani nebo odpoledne si Vás vyzvedne průvodce v blízkosti Vašeho hotelu. Transfery z hotelů do Ischia Ponte, společná procházka, výklad historie o hradu. Návštěva hradu s českým průvodcem – cca 2,5h. Aragonský hrad je největší historickou památkou na ostrově Ischia, první výstavba byla zahájena již v roce 474 př.n.l., největší rozkvět za vlády rodu Anjou, poté Aragoni, Svévové, Bourboni. V současné době je hrad v soukromém vlastnictví. Poté transfer do Barana – část Buonopane a návštěva pramene Nitrodi, možnost načepování léčivé vody a zakoupení kosmetik z tohoto pramene.

Doba trvání výletu: cca 4 hodiny

Monte Epomeo a kamenné domy Falanga

Trekking pro zkušené a dobře sportovně vybavené turisty. Sportovně laděný výlet přírodou Ischie. Ráno po snídani transfer z hotelu a odvoz do nadmořské výšky cca 600m. Odtud výstup na nejvyšší vrchol ostrova Monte Epomeo 787m. Krásné vyhlídky, na vrcholu přestávka na odpočinek. Poté sestup směr Falanga – prohlídka kamenných domů (z 15. – 17. st. – ochrana obyvatel před piráty). Sestup lesy Frasitelli na místo setkání s řidičem – transfer do hotelu. Návrat do 13:30 na hotel.

Doba trvání výletu: cca 4 hodiny.

Koupání v zálivu Sorgeto a pizza party

sorgeto

Koupací výlet s kulinářskými zážitky. Dopoledne transfer z hotelu a odvoz do zálivu Sorgeto, koupání cca 3h, vaření vajíček a relax. Poté transfer do restaurace/pizzerie – neomezená konzumace vody, vína a pizzy. Každý klient si může udělat svou vlastní pizzu za pomoci kuchaře. Návrat do 17:00 na hotel.

Doba trvání výletu: cca 4 hodiny.

Koupání a poznání ostrova Procida

procida

Ranní transfer z hotelu do přístavu Ischia Porto, setkání s delegátem a odplutí na ostrov Procida -  cca 30 min plavby, výstup v přístavu Marina Grande, pěšky prohlídka ostrova, procházka na vyhlídku k Terra Murata – pevnost a prohlídka kostela Archanděla Michaela. Poté sestup na pláž a koupání na pláži s černým lávovým pískem.

Doba trvání výletu cca 8 hodin