• Ostrov Ischia

Barano - Ostrov Ischia

Barano je po Foriu druhé největší městečko ostrova Ischia v oblasti jižní Itálie, které se nachází v jihozápadní části asi 30km od Neapole. Jeho území tvoří několik malých vesnic (Buonopane, Piedimonte, Fiaiano, Schiappone a Testaccio).

Barano je obec s původní venkovskou architekturou a tradicemi, zasazené do půvabné krajiny pokryté vinicemi a ovocnými sady. Toto městečko představuje typicky podhorské prostředí s průsmyky a známou stezkou, která vás dovede až na vrcholu hory Monte Epomeo. Barano je charakteristické svým antickým akvaduktem, zvaným Pilastry. Dále zde můžete vidět například Kostel svatého Jana Křtitele(patří k nejstarším na ostrově)

V Barano je nejdelší pláž ostrova Spiaggia dei Maronti, která je asi 3 km dlouhá s mnoha restauracemi a bary. Kuriozitou jsou Fumarole - jsou to části pláže, kde písek dosahuje velmi vysokých teplot s unikajícími parami - sopečný písek. Moře je tyrkysově modré a čisté a dost rychle se svažuje. Přímo na pláži můžete využít lodní taxi, které vás doveze  až do Sant'Angela. K dalším plážím Barana patří také San Pancrazio a Scarrupata - jsou dosažitelné jen po moři, umístěné v krásných zátokách. V Barano je mnoho dalších zajímavostí, které sem lákají mnoho turistů nejen z Itálie jako například Saracenská věž v Testaccio, větrné mlýny v Montebarano, v Bounopane je termální pramen Nitrodi, jehož voda má léčivé účinky především na ledviny, zažívací trakt, klouby a kůži. Další pramen je Olmitello, který je přístupný přímo od moře a jsou tam zřízené lázně Cavascura. Ve Fiaiano je krásný borovicový les, kde můžete obdivovat lávové hřebeny a nebo si zasportovat v lanovém centru. Barano je opravdovým rájem a Vaše letní dovolená bude jistě nezapomenutelným zážitkem  a dokonalou relaxací.

Nezapomeňte také ochutnat skvělé místní rybí speciality, citrónový likér LIMONCELLO, epomejské bílé a červené víno a výbornou italskou zmrzlinu. Tento zájezd je jistě trefa do černého.

Nabídka zájezdů CK Fede: Ostrov Ischia