• Ostrov Ischia

Casamicciola - Ostrov Ischia

Casamicciola je místo nejstarších termálních lázní na ostrově Ischia v oblasti jižní Itálie u Tyrhénského moře. Zdejší radioaktivní alkalicko-bikarbonátové prameny se využívají ke koupelím a bahenním zábalům. K nejdůležitějším pramenům patří Bagnitiello a Gurgitello, kde teplota vody dosahuje více než 60°C. Díky své bohaté zásobě minerálních a termálních pramenů bylo toto městečko prvním turistickým centrem na ostrově, navštěvovaným mnoha známými osobnostmi, mezi které patřili např. Giuseppe Garibaldi, Henrick Ibsen aj.

K zajímavým místům, které stojí za to navštívit se řadí i místní továrna keramiky „Fratelli Mennella“, rovněž observatoř „L‘Osservatorio Geofisico“, postavená po zemětřesení v r. 1883, které kompletně zničilo město Casamicciola Terme. Jistě vás okouzlí i centrum města s jeho Piazza Marina, které bylo v nedávné době zrenovované.Za podívanou jistě stojí i přístav Marina Square, který tvoří dlouhá mola, dvě ramena kolem celého přístaviště.

Casamicciola to jsou nejen lázně, ale také především blankytně modré moře, krásné pláže, malebná krajina zasazená do kopcovitého prostředí. Je ideálním místem pro procházky, pro cesty na Monte Tripp, kde můžete vidět zbytky kráterů a naskytne se Vám odtamtud nádherný výhled na ostrov a na moře. Casamicciola Vám nabízí vysoce kvalitní služby, ubytování všech kategorií, společenskou zábavu a sportovní vyžití. Letní dovolená je tedy opravdovým odpočinkem.

Nabídka zájezdů: Ostrov Ischia