• Ostrov Ischia

Ostrov Ischia

Ostrov Ischia se nachází v jižní části Itálie, kterou obklopuje Tyrhenské moře, v Neapolském zálivu, v oblasti Kampánie. Ostrov je sopečného původu, poslední činnost sopky byla zaznamenána v roce 1301. Ischia, se svojí rozlohou 46,33 km2, je největším, nejkrásnějším a nejslavnějším ostrovem v Neapolském zálivu. Letní dovolená na tomto ostrově je velmi vyhledávaná.

Ischia je vzdálena od Capri cca 33 km, od ostrova Procida cca 8 km, od přístavů Neapol a Pozzuoli 18 km. Žije zde cca 60 tisíc obyvatel, ale tento počet mnohonásobně narůstá během letní sezóny. Z letadla má ostrov Ischia téměř kruhový tvar, ale z moře vypadá jako kužel, jehož špičku tvoří dnes již vyhaslá sopka Monte Epomeo s výškou 789 m. n. m., která je nejvyšší horou ostrova. „Zelený ostrov“, jak mu je také přezdíváno pro jeho bujnou vegetaci, učaruje každému a bude to jistě velmi romantická letní dovolená.

Ischia je ostrovem plným krás, památek a zajímavostí. Největší raritou jsou zázračné termální a minerální prameny, které slouží k udržení zdraví a léčbě mnoha nemocí. Těchto přírodních léčebných vod bylo poprvé využito k terapeutickým účelům již ve starověku. Ostrov Ischia se pyšní svými více než sty horkými a studenými prameny, které jsou denodenně spolu s léčivým bahnem využívány k procedurám při léčbě pohybového ústrojí, bronchitidy, ženských nemocí, pohybového ústrojí aj. K terapiím patří ozdravné koupele, bahenní zábaly, inhalace a další léčebné a kosmetické procedury (např. pleťové masky, léčebné a kosmetické masáže aj.). Před absolvováním léčebných procedur je nutné uhradit povinnou lékařskou prohlídku, cca 28–55 €. Využívání termálních bazénů je ve všech hotelech zdarma, návštěvy místních lázní jsou za poplatek. Vaše letní dovolená v této části Itálie bude nejen relaxace, ale i ozdravení.

Itálie turismem žije, proto i zde najdete vysoce kvalitní služby, ubytování všech kategorií, společenskou zábavu a sportovní vyžití. Letní dovolená v Itálii, to je čisté moře, pláže a příjemná přátelská atmosféra. A právě fantastické moře a pláže tohoto malebného ostrova, půvab historických měst, všudypřítomné přístavy se svou jedinečnou atmosférou, vyhlášená kuchyně, to vše je dobrým důvodem vybrat si zájezd právě v této části Itálie.

Ostrov Ischia

Doprava na Ostrově Ischia

Ostrov není velký. Obvod měří asi 39 km a všechna hlavní centra ostrova spojuje jediná silnice. Dvě hlavní linky se pohybují po této silnici buď ve směru, nebo proti směru hodinových ručiček. Doprava je pravidelná, velmi častá a většina zastávek i autobusů je vybavena informačním systémem – monitorem, který informuje cestující o poloze autobusu, zastávkách a čase, kdy přijede další spoj.

S pevninou je ostrov spojen trajektovou dopravou. Trajekty nejčastěji odjíždějí z přístavu v Ischia Porto a končí v neapolském přístavu nebo přístavu Pozzuoli. Z ostrova je také přímé spojení na nedaleký ostrov Capri.

Důležitá centra na ostrově

Ischia

Ischia je nejdůležitějším centrem a zároveň hlavním městem ostrova Ischia. Město je rozdělené na dvě časti – Ischia Porto (přistav) a Ischia Ponte (most). Ischia patři k nejrušnějším místům na ostrově, nabízejícím různá lákadla, např. piano-bary, diskotéky, typické rybí restaurace a mnoho obchodů mezi slavnou uličkou Via Roma a Corso Vittorio Colonna. K nejnavštěvovanějším historickým památkám patří dominanta města, Aragonský hrad, který si určitě nenechte ujít.

Forio

Forio leží na západní straně ostrova Ischia, která je více vzdálená od Neapole. Okolí je velmi bohaté na přírodní zajímavosti. Zdejší vinaři zajišťuji až 60 % celkové ostrovní produkce vína, proto tuto část ostrova charakterizuji především terasovité vinice. Forio je i rybářské městečko, které si dodnes zachovalo původní ráz starobylého města se středověkými uličkami a náměstíčky, domy s barevnými nebo lávovými fasádami. Téměř na každém kroku najdete starobylou kapličku nebo kostel. Mezi nejznámější patři sněhobílý kostelík Santa Maria del Soccorso. V blízkosti města Forio se nacházejí dvě nádherné pláže Citara a Cava dell‘isola, rovněž i termální prameny, ve kterých je možné celodenní koupaní. K prohlídce láká i návštěva překrásné zahrady „La Mortella“ hudebníka W. Waltona, která je v současně době otevřená pro veřejnost.

Číst více

Lacco Ameno

Je významné lázeňské městečko, zároveň i významné archeologické centrum ostrova Ischia, kde byly objeveny pozůstatky starověké řecké civilizace. Tyto památky je možné shlédnout v místním muzeu. Město Lacco Ameno charakterizuje známý skalní útvar v moři ve tvaru houby tzv. „FUNGO“.

Číst více

Casamicciola Terme

Diky své bohaté zásobě minerálních a termálních pramenů bylo toto městečko Casamicciola Terme prvním turistickým centrem na ostrově Ischia, navštěvovaným mnoha známými osobnostmi, mezi které patřili např. Giuseppe Garibaldi, Henrick Ibsen aj. K zajímavým místům, které stoji za to navštívit, se řadí i místní továrna keramiky „Fratelli Mennella“, rovněž observatoř „L‘Osservatorio Geofisico“, postavená po zemětřesení v r. 1883, které kompletně zničilo město Casamicciola Terme.

Číst více

Sant' Angelo

Malá rybářská vesnička ležící v nejjižnější časti ostrova Ischia, bývá též označována za nejromantičtější místo na celém ostrově Ischia s pohádkovou atmosférou. Bílé domky jsou od sebe oddělené úzkými uličkami, které lákají k nezapomenutelným romantickým procházkám. Většina turistů ostrova Ischia, kteří nechtějí, aby jejich letní dovolená byla jen "lenošení" u moře, plánuje své zájezdy právě do tohoto městečka.

Číst více

Serrara Fontana a Barano

Dvě malé obce s původní venkovskou architekturou a tradicemi. Tato městečka představují typicky podhorské prostředí s průsmyky a známou stezkou, která vás dovede až na vrchol hory Monte Epomeo. Barano je charakteristické svým antickým akvaduktem, zvaným Pilastry. K ochutnání rozhodně doporučujeme skvěle místní rybí speciality, citrónový liker LIMONCELLO, epomejské bílé a červené víno a výbornou italskou zmrzlinu.

Číst více